PS5 Çıkış Tarihi İle İlgili Üzen Açıklama

PlayStation 5 çıkış tarihi ile ilgili açıklama yaptı. Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre, PS5 çıkış tarihi için biraz daha zaman gerekiyor gibi görünüyor şirket umarım önümüzde ki aylarda çıkış tarihini belirler.

PlayStation 5 ne zaman çıkacak?

Sony Twitter üzerinden bir soru-cevap yapıldı… Yapılan açıklamaya göre PlayStation 5 önümüzdeki sene de çıkmayacak.

PS5 çıkış tarihi üzülerek söylesem de 2020 sonbahar aylarında satışa çıkacak. Ürünün lansmanı ise gelecek yıl yaz aylarında yapılması düşünülüyor. Tatil zamanı yapılan lansmanların çok daha etkili ve daha çok dikkat çekmesi sonuçları ortaya çıkardığına inanılıyor.

Sony E3’te herhangi bir basın toplantısı yapmayacak. Şirket geçtiğimiz haftalarda PlayStation 5 özellikleri ile ilgili birkaç açıklamalarda bulunmuştu. PS5, 8K görüntü desteği ve 3D ses özelliğiyle karşımıza gelecek.

PlayStation 5 modelinin işlemci tarafında ise AMD’nin sekiz çekirdekli Ryzen işlemcisi kullanılacakmış.

Sony, PlayStation 4 satış adetlerini de açıklandı. Şimdiye kadar 97 milyona yakın PS4 modelinin satıldığını açıklayan şirket, tahminlere göre yakın zamanda 100 milyonu ulaşacak Sony için gayet güzel de bir satış adedi. Playstation 5 bunca yapılan sosyal medyalarda veya web sitelerinde paylaşılan makalelerde tarih ve zaman hakkında birkaç ayrıntı verilmişti ancak şirketin böyle bir paylaşımlarından sonra artık Şirketin yapacak olduğu açıklama bekleniliyor.

Mustafa tosun

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir