Oynarken Gurur Duyacağınız Türk Yapımı 5 Oyun

En iyi Türk yapımı oyunlar listesinde seneler öncesinden, Steam‘den indirilebilir 2017, 2018, 2019 gibi günümüz oyunlarını aratmayan birçok kaliteli Türk yapım yer almakta. Türk oyun şirketlerinin birsürü insanın çalıştığı oyun şirketlerinin yaptığı  oyunları aratmayan, birbirinden güzel ve kaliteli bilgisayar oyunlarını sizler için bir araya topladık.

 

Türk yapımı oyunlar listesinde bir dönem çok kunuşulan, hala birçok kullanıcı tarafından oynanan oyunlarda yer almakta. Listede ki oyunların neredeyse tamamına yakını Steam üzerinden indirilebilir, hem de çok pahalı ve yeni sistemler gerektirmeden hiçbir ayarı düşürmeden rahatça oynayabilirsiniz.

 

Yerli yapım oyunların sayısı bir listeye sığdırmak oldukça zor. Bu yüzden listemizde sizlere sadece 5 tanesi’nden söz edebileceğiz. Ama merak etmeyin, Bu listenin devamını ilerleyen zamanlarda yayınlayacağız. Eğer listede göremediğiniz ve “keşke buda olsaydı” dediğiniz Türk yapımı oyunlar var ise aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

  • Horror Hospital

Eğer sizde korku & gerilim oyunlarını seviyorsanız outlast tarzı bir korku gerilim oyununu android bir cihazda oynayabilirsiniz. Google Play Store üzerinde ücretsiz olan Horror Hospital tamamen Türk yapımı bir oyun. Korku hastanesinden çıkarken şans sizinle olsun.

 

  • Zula

Son birkaç yılda popülerliğine popülerlik katan bu online FPS oyunu tamamen Türk oyun geliştiricileri tarafından yapılmıştır. Oyun Pay-to-Win olarak bilinmesine rağmen artık Pay-to-Win değil ve herkes bireysel yeteneği ile kazanıyor.

 

  • Overfall

 

Türk yapımı güzel bir rol yapma oyunu olan Ovarfall’ ı vakti bol olan herkes oynayabilir. Eğer rol yapma oyunlarına karşı bir ön yargılarınız varsa heemen denemelisiniz. Steam üzerinden şimdi indirebilirsiniz.

 

  • Remnants of Naezith

Naezith’in kalıntıları, bir Türk video oyunu geliştiricisi Tolga Ay tarafından geliştirilen bir platform video oyunudur. Naezith’in kalıntıları Şubat 2018’de Microsoft Windows, macOS ve Linux için Steam’de yayımlandı.

 

  • Roots of Insanity 

 

Türk oyun geliştirici firması olan Crania Games tarafından geliştirilen Roots of Insanity adlı Türk korku oyununu Steam üzerinden satın alarak oynayabiliyorsunuz. Roots of Insanity, gizemlerle dolu bir hastanede sizleri sürükleyici bir deneyime davet ediyor.

 

Listemizin devamı gelecektir. Sizlerin de önerilerini dikkatle inceliyoruz, yorum yapmayı unutmayın.

 

 

Oynarken Gurur Duyacağınız Türk Yapımı 5 Oyun” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir