PUBG Mobile Güncellemesi Yayınlandı!

PUBG Mobile’da yeni güncelleme ile birlikte bazı değişiklikler karşımıza çıkıyor. Değişiklik listesinde ilk olarak zombi moduna dair yenilikler göze çarpıyor.

PUBG Mobile v0.12.0 güncellemesi hali hazırda yayınlanmış durumda. Sohbet tasarımının  elden geçirileceği güncelleme ile birlikte bahar teması da oyuna geldi. Zombie: Dark Darkest Night yani En Karanlık Gece modu güncellemenin en önemli yeniliği olarak görünüyor. Zombie: Survive Tilt Dawn moduyla temelde benzerlik gösteren bu modda oyuncuların Erangel haritasında 30 dakika hayatta kalması halinde zafere ulaşmasını sağlayacak. Oyuncular zombi ordularıyla savaşmak için ekip kurabilecekler ya da bu işi tek başına halledebilecekler. İki modu birbirinden ayıran en önemli özellik ise Darkest Night modunda geceleri havanın zehirli olması olarak biliniyor.

Bu yeni mod, her oyuncu için pasif bir yeteneği de beraberinde getirmişe benziyor. Bu yetenekleri anlamak, bu uzun gecede hayatta kalmak için büyük önem taşıyor.

Zombie: Survive Tilt Dawn modu da yeni güncelleme ile biraz değişti. Zombie: Survive Tilt Dawn 2.0 olarak karşımıza çıkacak olan moda RPG-7 ve Sıvı Azot Bombası silahları eklenmiş durumda. Güncellemeyle birlikte modda zombiler çatıya ve alçak duvarlara tırmanabilecekler. Genel olarak bir liste yapacak olursak yenilikler şu şekilde sıralanıyor:

–Artık ses bombaları zombileri de etkiliyor.
– Düşmanları dondurmak ve hareket hızını yavaşlatmak için Sıvı Nitrojen El Bombaları eklendi.
– Zıplayan zombiler ve zombi köpekler oyuncuların daha dikkatli olması için eklendi.
– Bazı zombiler artık alçak duvarlara ve tavanlara çıkabiliyor, dikkatli olmakta fayda var!
– Alev makineleri artık daha fazla hasar veriyor.
– M134 tutuşu iyileştirildi artık daha az sekiyor.
– Oyuncular kazanacakları ‘ek’lerle belirli özelliklere erişecek tam olarak detaylarını henüz bilmiyoruz.
– Zombiler, artık ateşli silahlarla vurulduklarında daha yavaş hareket ediyor.
– Default ve Classic ses paketlerine Survive Till Dawn hızlı sohbet mesajları eklendi çatışma sırasında artık daha kolay iletişim kurulabiliyor.
– Günlük görevler artık Survive Till Dawn içerisinde tamamlanabiliyor ödülleri alabilmek için normal battle royale modunda oynamanız şart değil.

Yeni güncelleme sayesinde oyuncular arkadaşlarının maçlarını da takip edebiliyorlar. Kırmızı nokta, holografik, 2x dürbün ve 3x dürbünler farklı renklerde ayır edilebileceği gibi, kırmızı noktalı hedef göstergesinin de farklı biçimleri artık seçilebiliyor hale geldi. Etkinlik modunun yerine EvoGround modu eklendi. Survive Till Dawn artık bu modun altında kısmında yer alıyor. Buraya yeni modlar da gelecekte eklenecek ve oyuncuların çeşitliliği arttırılacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir