Fortnite Dünya Kupası Elemeleri’nde 1.163 Katılımcıyı Yasaklandı

Battle royale kategorisinin öncülerinden biri olan Fortnite, Dünya Kupası Elemeleri’nde yüzlerce oyuncuyu yasaklamasıyla gündeme geldi. Epic Games, yasaklanan oyuncuların yeni hesaplarla Dünya Kupasına katılmayı denemeleri halinde sonsuza dek tüm etkinliklerden men olacaklarını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde başlayan ve oyun dünyası için de önemli bir etkinlik olan Fortnite Dünya Kupası Elemeleri, rekabete sahne olduğu kadar çokça oyuncunun dünya kupasın’dan yasaklanmasına da sahne oldu.

Fortnite’ın oyun severlerle buluşmasından itibaren hile yapan ya da kuralları ihlal eden kullanıcılara yasaklar koymakla ilgilenen Epic Games, yayımladığı yeni raporda yasaklanan hesap sayısının 1.163 olduğunu belirtti. Yasaklanan 1.163 hesabın sadece hile kullanımından olmadığını hatırlatan Epic Games, birden fazla bölgeden dünya kupasına katılım sağlayan hesapların da ceza aldığını duyurdu.

1.163 yasaklamanın henüz elemelerin ilk haftasında olması diğer oyuncular için biraz da korkutucu bir durum. Çünkü Epic Games, ihlallerin devamı ve yasaklanan oyuncuların yeni hesaplarla dünya kupasınan’da oynamaya devam etmesi halinde bahsi geçen oyuncuların sonsuza dek tüm Epic Games etkinliklerden men edileceğinin altını çizdi.

Fortnite Dünya Kupası’nın ilerleyen haftalarında neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Umarız daha fazla ihlalle turnuva iptal edilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir