EPİC STORE 399 TL OLAN OYUNUN FİYATINI DÜŞÜRDÜ!

Epic Store 399 TL olan oyunda büyük bir indirim yaptı. Fiyatını ön siparişe açtığı Control’ün fiyatını 99 TL’ye indirdi durumları biraz üzücü.

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve 505 Games tarafından yayımlanan Control, 27 Ağustos 2019 tarihinde. Microsoft Windows , Playstation 4 ve Xbox One birçok platformlarda olan oyun oyuncularla buluşacak. Oyun, Epic Games’in özel anlaşması nedeniyle sadece Epic Store’da satışa çıkacak. Steam gibi oyun satış platformunda yer almıyor.

2019 yılının en çok ses getirecek olan oyunlarından biri olacağı düşündüğümüz Control oyunu Epic Store’da birkaç haftadır 399 TL’lik fiyat etiketi ile ön siparişe çıkmış durumdaydı. Oyun haberlerinin başlarında yer alıyordu. 12 ay boyunca yalnızca Epic Store’da ulaşabilecek oyunun ön sipariş fiyatı bugün olduğumuz saatlerde 399 TL’den 99 TL’ye inmiş durumda. Görünüşe göre 399 TL’lik fiyat, Epic Games’in beklediği ilgiyi görmüş durumda değil belki ön sipariş de beklendiğinden oyuncular artık gelsin oynayalım gibi bir düşünce yapmış olabilir.

Control, son zamanlarda piyasada olan çoğu popüler ve oynan oyunların aksine tek oyunculu modda oynanacak. Kadın bir karakteri ile birlikte dikkat çeken oyun, üçüncü bakış açısından oynanacak ve aksiyon/macera türünde yer alıyor olacak. Oyunun %75’lik bir indirim aldığını düşünürsek oyuncuların yeni fiyattan memnun olacağını tahmin ediyoruz ancak oyunun fiyatı inmesi de pek beklenen ilgiyi çekmedi oynanmaya başlayınca oyuncuların tepkisi nasıl olacak.

 

Mustafa tosun

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir