E-Spor Dünyasına 46 Milyon Dolarlık Devasa Yatırım!

Güney Kore’de faaliyetlerinde devam eden Gen.G Esports, Will Smith başta olmak üzere ve birçok popüler isimden oluşan ekipten 46 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Son dönemde çok da iç açıcı bir performans sunamayan Gen.G’nin bu yatırımın ardından tekrar toparlanması bekleniyor.

League of Legends’ın Kore Şampiyonluk Ligi’nde mücadale eden ve aynı zamanda Seoul Dynasty takımının da ana şirketi olan Gen.G Esports, uzun süredir eşi benzeri görülmemiş 46 Milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Güney Kore merkezli popüler League of Legends e-spor kulübü, açılan yeni fonun dahilinde baya ciddi miktarda parayı kasasına koymayı başardı. Fona en büyük desteği veren ise ünlü Hollywood yıldızı olan Will Smith. Yaptığı yardımla birlikte kulübün yönetiminde de ciddi bir konumu olan Smith’in yanı sıra bir Japon futbolcu olan Keisuke Honda da hissedarlar arasında bulunmakta.

Konuyla ilgili konuşan Honda, heyecanlı olduğunu ve e-sporun Japonya’da da sürekli büyümekte olduğunu ekledi. Gen.G’nin yatırımcıları arasında bir başka  ünlü NBA takımı Los Angeles Clippers’tan Dennis Wong da bulunmakta. Will Smith ve Keisuke Honda’nın yüklü yatırımlarının ardından e-spor dünyasına başka ünlülerin de bağışlarda bulunması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir