EPİC GAMES CEO’SU GAMESBEAT’A APEX’İN GERÇEKTEN BİR GÖÇÜK YAPMADIĞINI SÖYLEDİ!

50 milyon oyuncuya hızla büyüyen Apex Efsanelerinin ardından, birçoğu fortnite etkisini hissetip hissetmediğini merak etti.

Ancak Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Gamesbeat’a Apex’in gerçekten bir Göçük yapmadığını söyledi. Apex efsaneleri hakkında soru sorulmadan Sweeney, oyuncuların” bir Apex efsanesi ” nin Fortnite’ye geldiğini söyledi. Sweeney 250 milyon Fortnite oyuncusuna çok fazla yaklaştığın söyledi. “Apex efsaneleri ortaya çıktığından beri, şaşırtıcı olan Fortnite oyuncularına değer bir Apex efsanesi kazandık. Fortnite oyuncularını belirgin bir şekilde Fortnite oyuncularından uzaklaştıran tek oyunun FIFA olduğunu söylemeye devam etti. Fortnite içine görünür bir kesim görmedik. Komik bir şey. Zirvelerinin Fortnite oyun süresine nerede kesildiğini görebileceğiniz tek oyun FİFA. Dünya çapında çılgınca popüler olan herkes için başka bir oyun.

Bir yandan, Apex sadece Fortnite sahip oyuncuların yaklaşık beşte birine sahiptir. Netflix’in FORTNİTE HBO’DAN daha büyük bir tehdit olarak gördüğü bir dünyada, iki oyunun ölçeği karşılaştırılabilir değildir. Bununla birlikte, Apex ciddi bir buhar alıyor. Apex’in 25 milyon kullanıcıya (fortnite 41 gün sürdü) ve 50 milyon kullanıcıya (fortnite dört aydan fazla sürdü) vurmak için sadece yedi gün sürdü. Bu kadar etkileyici olduğu gibi, Battle Royale türüne göreceli bir latecomer olan Apex gibi bir oyunun, tüm endüstrinin çalışma ve büyüme yıllarının faydalarını toplayarak daha hızlı büyüyeceği de beklenebilir. Ayrıca, EA’NIN Apex efsanelerini başarılı bir şekilde başlatmak için güzel bir kuruş ödediğini ve Ninja’nın oyunun lansmanında akışı için 1 milyon dolar kazandığını da belirtmek gerekir.

Mustafa tosun

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir