SİNEMA FİLMİNİ ARATMAYAN 5 OYUN

Merhaba oyun severler bu yazımızda bir sinema filmi olsa asla yadırgamayacağımız kadar kaliteli 8 oyunu sizler için listeledim. Bakalım listemizle neler var.

 

Heavy Rain

Quantic Dream tarafından playstation için geliştirilen suç & gerilim oyunu olan HEAVY RAIN ile listemize başlıyoruz. Oyun, bir babanın pişmanlınlık duymasından dolayı verdiği mücadeleyi konu alıyor. Ethan Mars’ın 2 çocuğundan biri olan Jason’ın doğum gününde trafik kazası sonucu ölmesi ile Ethan’ın oğlunu kurtaramamasının verdiği pişmanlık ve depresyonu anlatıyor. Sonra Ethan Mars’ın diğer oğlu olan Shaun’un Origami Katili adlı seri katil tarafından kaçırılmasından sonra kurtarmak için verdiği müthiş mücadeleyi anlatıyor. Muazzam atmosferi ile bir film tadında. Çeşitli platformlarda satışa sunulan oyun genel bir fiyat belirtecek olursak 69,00 TL civarında. Hikâye‘li oyunları sevenler mutlaka deneyin derim.

 

Uncharted 4

Her yönüyle büyük beğeni toplayan Uncharted 4, Hikayeli oyunlar listemizde 2. sırada yer alıyor. Sinema filmi edasıyla bizleri karşılayan oyun aslında oynanabilirliğin önüne gerçekçiliğini, grafiğini ve animasyonlarını geçiriyor Kaptan Henry Avery’nin binlerce yıl önce kaybolmuş hazinesinin peşine düşen iki kafadar Sam ve Drake, Madagaskar ormanlarının derinliklerindeki korsan ütopyası Libertalia’yı bulmak için yola çıkarlar. Playstation 4’e özel geliştirilen oyunun etkileyici hikayesi aslında bir filme konu olsa bir çok ödüle sahip olacağına eminim.

 

Last of Us

Listemde 3. Srada yer verdiğim karakterleri ve atmosferi ile bizde derin izler bırakmayı başaran oyun Last of Us’a. Oyun; tüm dünyayı saran ve bulaşanları insanlara saldıran yaratıklara dönüştüren salgın bir hastalığın dünyayı sardığı 2033 yılında yani hastalığın yayılmaya başlamasından tam 20 yıl sonrasındaki dünyada geçiyor. Adeta bir sinema filmi havasında geçen atmosferi ile Last of Us bu listenin demirbaşlarından. The Walking Dead sevenlerin pekte yabancılık çekmeyecekleri bir oyun.

 

Quantum Break

Son zamanlarda karşımıza sıkça çıkan Quantum Break, oyun içinde barındırdığı sayısız sinematikler ve grafik kalitesinden dolayı tam bir sinema filmi gibi bizleri karşılıyor. Kuzey Doğu ABD Riverport Üniversitesi adlı kurgusal mekanda yapılan zaman yolculuğu deneyinde işlerin ters gitmesiyle olaylar geliştiği oyunda ara geçişler ve atmosfer bizleri tam anlamıyla içine çekmeyi başarıyor. Quantum Break XBOX one’a özel çıkarılmış bir oyundur.

 

Beyond Two Souls

Quantic Dream imzalı bir diğer oyun olan Beyond Two Souls ile listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Hikayeli bir oyun olan Beyond Two Souls sinema filmini anımsatıyor. Oyun ölünden sonrasını konu alıyor. Ayrıca oyun motion-capture teknolojisi ile sinema vari kalitesini dahada ileri taşıyor. Muazzam atmosferi, grafikleri,animasyonları ve hikayesi ile Beyond Two Souls listemizin son oyunu.

Güncel oyun haberleri, taktikleri ve önerilerini kaçırmamak için web sitemizi takipte kalın..

SİNEMA FİLMİNİ ARATMAYAN 5 OYUN” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir