KMF KUPASI’NIN SAHİBİ FB OLDU

VFŞL Kış Mevsimi Finalinde 1907 Fenerbahçe Espor ile Bahçeşehir Spuer Massive karşı karşıya geldi. Bahçeşehir Super Massive’ i 3-0’ lık net bir skorla geçen 1907 Fenerbahçe Espor kupa’nın sahibi oldu. 1907 Fenerbahçe Espor SUP’ u yenerek sadece kupanın sahibi olmadı aynı zamanda MSI biletini de cebine koydu. VFŞL Kış Mevsimi Finalinde iki takımda kazanmak için vadiye indi. Bahçeşehir Super Massive son KMF yi kazanmış ve MSI’a gitmişti ve bu seriyi devam ettirmek istiyordu. 1907 Fenerbahçe Espor ise 2017 TBF şampiyonluğundan sonra 2018 yılını sessiz geçirmiş ve kadrosunu tamamıyla değiştirmişti.

Taraflar vadiye indiklerinde 1907 Fenerbahçe Espor da ormancı ‘Kirei’ ve üst koridor oyuncusu ‘Ruin’ rahat ettikleri şampiyonlara yönelerek ormana Karthus, üst koridora ise Ryze tercihini yaptılar. Seçim & Yasaklama ekranı 1907 Fenerbahçe Espor adına güzel geçse de erken oyunda üstünlük kuran takım Bahçeşehir Super Massive oldu. Frozen ve Zeitnot’un muhteşem oyunları SUP’u erken oyunda oldukça öne geçirdi. SUP için her şey yolunda gibi gözükmesine rağmen aslında işler o kadarda yolunda değildi. Üst koridorda Fabfabulous’u terleten Ruin, Üst koridorda Ryze ile büyük bir üstünlük sağlamıştı. Ayrık ittirme yapan Ruin’in karşısında durmak imkansız hale gelmişti. Ruin’in muazzam performansı SUP’u çaresiz hale getirdi ve tartışmalı kararlar birbiri ardına geldi. Ruin’in büyük katkısıyla maçı kazanan taraf erken oyunda SUP olmasına rağmen 1907 Fenerbahçe Espor oldu ve seride 1-0 öne geçmesini bildi. Serinin 2. Karşılaşması ilk karşılaşma kadar çekişmeli geçmese de iki tarafın taktiksel savaşları dolayısıyla 44 dakika sürdü. Seçim & Yasaklama aşamasında açık bırakılan Ryze ilk karşılaşmada olduğu gibi Ruin’in ellerinde görüldü. Ruin’in ilk karşılaşmadaki muazzam Ryze performansından dolayı istediklerini uygulayamayan Fabfabulous Cho’Gath seçiminde bulundu. Karşılaşmanın olay yaratan seçimi ise Bolulu tarafından orta koridora alınan Vel’koz seçimi oldu. 44 dakika süren karşılaşmanın sonunu ise tek bir takım savaşı oldu. Bu savaşı kazanan 1907 Fenerbahçe Espor seride durumu 2-0’ getirdi.

1907 Fenerbahçe Espor için kupa ile aralarında sadece 1 karşılaşma vardı. SUP takımı ise muhteşem bir geri dönüş yapmak istiyordu. SUP’da oyuncular biraz daha rahat ettikleri şampiyonlara yöneldi ve oldukça cesur seçimler yapıldı. Stomaged Lee Sin, Zeitnot vayne tercihinde bulundu. Kupaya sadece 1 galibiyet kadar uzakta olan 1907 Fenerbahçe Espor takımı için ise kaybetmek gibi bir düşünceye yer yoktu. Ormana ilk karşılaşmada olduğu gibi 2 kez Karthus tercihinde bulunan krei güzel bir performans ortaya koydu ve kupayı kazanmalarında büyük rol oynadı. 3-0 gibi net bir skorla kupaya ulaşan 1907 Fenerbahçe Espor aynı zamanda MSI biletinide kaptı.

 

FB’nin 20 MAÇLIK GALİBİYET SERİSİ

3-0’lık galibiyetten sonra galibiyet serisini 20 maça çıkaran 1907 Fenerbahçe Espor takımında maçın MVP’si seri genelinde oyunu domine eden Ruin’in oldu.

ŞİMDİ SIRADA MSI VAR

FB daha önce Worlds 2017’de gruptan çıkmıştı. Şimdi ise sırada MSI var.

KMF KUPASI’NIN SAHİBİ FB OLDU” için bir yorum

  • 18 Nisan 2019 tarihinde, saat 23:03
    Permalink

    3-0 da biraz ağır olmuş keşke 3-2 falan olsaydı finalde 5 maçlık bir seri izleseydik.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir