BRONZ’DAN ÇIKMAK İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER!

Hepinize Merhaba arkadaşlar Bronzdan çıkamayan arkadaşlarıma yararlı fikirlerde bulunacağım.

Aslında gözünüzde bu kadar büyütmenize  gerek yok çoğunlukla bronzda yaşanan sorunlardan bir tanesi ve en önemlisi neredeyse AFK oyuncu olması böyle oyuncular sayesinde maalesef sizin gibi bronzdan çıkmaya çalışan arkadaşlarımız zorlanıyor. Bir de küfür edip bilerek oyundan çıktığında takımın iyice psikolojisini bozuyor oyun çoğunlukla buradan kopuyor geriye kalan oyuncular da elinden geleni yapacakları yerde hevesleri kesiliyor bir başka oyuna hızlıca girmek için ya teslim oluyor veya maçı satıp karşı takıma ölüp duruyor maalesef bu gibi şeyler tek bronz liginde değil Gümüş liginde bile görünüyor hata ara sıra Altın liginde bile karşılaşa biliyoruz. Bu gibi davranışlarda bulunan şahıslara Report edip Riot tarafından banlama sohbet banı gibi cezalar veriyor. Sizde bunu yapmanız yeterli olacaktır canınızı sıkmayın bugün sizlere nasıl bronz liginden çıka bilirsiniz onu açıklıyorum sakince okumanız ve yapmanız gerekenleri anlamanız gerekiyor. Hadi başlayalım…

 

1-) Sohbet

Arkadaşlarla çoğu yerlerde veya sizden yüksek liglerde olan arkadaşlarınız sohbeti susturun ve sadece oynamaya devam edin diyor. Ancak bu işi böyle değil oyunuz başladı baktınız sohbet bölümünde küfür veya rahatsız edici kelimeler oyun içi boş konuşmalar olduğu zaman o kişi susturun diğer kişileri değil çünkü bronz liginde sohbet bölümü çok konuşuluyor siz bunları hiç takmadan oynamaya devam edeceksiniz ve sizde oyun kötüye gidiyor veya iyi gidiyor takım arkadaşınız yanlış bir şeyler yapıyor yapması gerekenleri emir niteliğinde vermeden yaparsanız biraz olsa da o sizi dinler. Takım arkadaşlarınızla olan sohbetinizi iyi tutmanız oyunu kazanmanız içinde yeterli olacak.

2-) Totem (Ziynet)

En önemli konulardan bir tanesi de totem kullanmak ne zaman atılmalı nerelere konmalı nasıl ona göre hareket etmelisiniz bunları bildiğiniz zaman oyun içinde çok fazla rahatlayacaksınız. Orta Koridor oyuncusu veya Destek rolünde oynayan takım arkadaşlarımız oyunun 1.20 dk’sında bir Orta Koridorun yan çalılarına değil nehirde bulunan çalıya totem atmalı bunu yapmanız karşı Ormancının nerede ne yapıyor olması baskın yapacak mı bunları göre bileceksiniz ve bu sizin Ormancı arkadaşınız içinde çok fazla işine yarayacak karşı ormancı başka bir yerde olduğunda hemen karşı Ormancının Mavi veya Kırmızısını alıp çıkmalı.

3-) Minyon katletme ve Eşyalar

Minyon katletmek oldukça önemli bir rolde çünkü minyon kesmezseniz eşya alamazsınız bu da demek ki karşınızda olan adam minyon da sizde öndeyse merak etmeyin bir yanlışlık yapmazsa sizi çok rahatlıkla keser. Minyon kesmek oyunun uzun dakikalarında ne kadar işe yarayacak anlaya bilirsiniz. Adam öldürmek odak olmak yerine minyon keserek eşyalar alabilirsiniz eğer ben minyon kesemiyorum diyorsanız son vuruş yapa bilirseniz büyülerinizi de kullanmak çekinmeyin sizin için çok önemli minyon kesmek karşınızda ki adama da minyon kesecek olduğunda onu dürtün rahatsız edin size doğru yürüyecektir bu da onun orada yanlışı olacak ve minyon kaçırmış durumunda olacaktır.

4-) Koridorda Üstün Olmak

Tabi ki herkes koridorunu rahatça kazanmak ister ama bunun için birkaç şeyleri bilmenizi gerekiyor ne yapmalısınız karşınızda ki adamın hasarı ne. Neler yapa biliyor komboları nedir bunları bilmeniz gerekiyor oldukça soğuk kanlı olmanız da sizin için iyi olacaktır. Yukarıda size bunu alın şunu yapın demedim çünkü ne yaparsanız yapın bunları bilip oynamadan hareket yaparsanız oyunu kazanmanız çok zor olacak koridorda üstün olmanız için yukarıda anlatılanları yapmanız gerekiyor yapmazsanız bu sizin için pek iyi olmayacaktır. Oyun içinde zorlanacaksınız.

5-) Taşıyıcı Rol

Eğer takım arkadaşlarınıza pek güvenmiyorsanız ben oyun sonu rakip takımın içinden geçmek istiyorum diyorsanız suikastçı rolünde olan şampiyonları seçmeniz sizin için daha iyi olur ancak takıma göre takım için ne yararlı olabilir bunları düşünmek daha iyi olacaktır ve asla diğer koridorlarda biraz dayak yemiş takım arkadaşınızla dalga geçmek yerine ne iyi olur motivasyon ederek  bak böyle yaparsın sen bende varım diğerlerine de  biraz emek gösterdik mi bunu yaparız demenizle takım motive olacaktır ve onlara hangi koridorda oynuyorsanız onlara oyunda yardıma gidip  koridorda denge olup üste geçe bilirler.

 

Mustafa tosun

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir