TAKIM SAVAŞINDA 5 EN İYİ KOMBO ŞAMPİYONLARI

Bugün sizlerle birlikte nasıl takım savaşında kombo ile rakip şampiyonlara karşı nasıl sinir edilir ve kazana bilirsiniz. 5 şampiyon ultisi ile neler yapılır hadi onları görelim.

  • Yasuo – Üst Koridor

Yasuo Top Lane herosu olarak oynayacağız tabi ki Mid Lanede oynaya biliriz ama bizim bugün ki kombomuz Yasuo mid Lane yok onun yerine tank ad ye karşı Yasuo oynuyoruz. Yasuo Ultisi’ni Tetikliyen hava kaldırma heroları sayesinde veya kendisinin biriktirip 2-Q minyona veya rakip şampiyona karşı biriktirip hortum atıp kaldıra bilir. Ancak daha hızlı adamı eritmek istiyorsanız ormancı ile dalmak daha mantıklı olucaktır.

 

 

  • Malphite – Orman

Malphite jung biraz orman dönerken zorlana bilir ama sonuçta görevimiz maçı kazanmak olucaktır. Biraz sabredip ormanı yavaş dönsekte itemlerimizin sayesinde daha hızlı eriticez. Malphite Jung Top ve Support Herosudur. Biz Malphite orman görevi vererek Takım savaşını kazanmaya odaklanıcaz tabi ki de support rolünde oynata  bilirdik ancak ormanda daha etkili olacak. Malphite’ın diğer lanere gank atmaya gittiğinde R si ile atlayıp koridorda olan Takım arkadaşları ile hızlıca rakibin canını eritip kil alıcaktır. Hele de Top Lanemizde Yasuo olunca Yasuo ya gank gittiğinde Malphite R si ve Yasuo R si ile birlikte adam saniyeler içinde ölücektir.

 

  • Veigar – Orta Koridor

Veigar Mid Lane ve Support herosudur. Biz tabi ki de veigara Mid Lane de oynatıcaz öyle anlık yüksek hasar şampiyonu nerde oynaya bilirdi ki Q su ile stak biriktirip çok fazla hasar veren bir hero E si ile bir  6 gen şeklinde duvarlarına değdiğinde Stan yicek rakip şampiyonlar. Veigar Takım savaşımızda hasar ve stan amaçlı olarak kullanacağız tabi ki de veigar yerine oriana fizz tercihide olabilirdi ama veigar gayet iyi veigar Q stak ile karşı mid herosuna fazla hasar verebilir. Önce rakibi dürter sonra rakibe dalması için bir boşluk yaratır ve E – Q – W- R yaparak sadece bir komboda kil alabilir. Bota giderek karşı takımı iyice oyundan düşüre bilir.

 

  • MissFortune – Nişancı

Çok güzel gidiyoruz şuan da mf’in R sini bilmeyen yoktur bir takım savaşında nasıl hasar vurduğuna dahi şüphe olmaz. Güzel bir yer alıp adamların ultisi ile kafalarına kafalarına sıkacak gayet etkili olan Miss Fortune Ultisi takım savaşında adamlar ölmese bile canları az kaldığından dolayı takım arkadaşları ve kendisinin hasarı sayesinde takım savaşını kazana bilirsiniz

 

 

  • Taric – Destek

Son olarak ise Support rolünde Taric ile takım arkadaşlarımızı hayata tutucağız. Çok güzel takım savaşlarında ve ADC korumak içinde gayet güzel bir şampiyon Malphite Ulti atıp adamların arasına girdiğiniz Yasuo R’sinin etkilenmesiyle ultisini açmaya başlayacak ultisinin devreye girmesi için kısa bir süre gerekiyor bu sırada adamlar havada olduğundan ultisi de zamanlama ile aynı olacak MissFortune Ultisi ile hasar da vuracak Veigar ise büyüleriyle adamların kafalarına vurup takım savaşında çok rahat kolay bir şekilde kazanmış olacaksınız. Gayet uyumlu şampiyonlar ile size umarım yardımcı olmuşumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir