League of Legends – Kış Mevsimi Finali

VFŞL Kış Mevsimi Finali 13 nisan cumartesi günü saat 14:00’da oynanacak. Riot Games Espor Sahnesi’nde mevsim devam ediyor: 2019 VFŞL Kış Mevsimi Finali, 13 Nisan Cumartesi günü ilk kez Türkiye E-Spor Sahnesinde oynanacak. 1907 Fenerbahçe Espor ve Bahçeşehir SuperMassive, 2019 VFŞL Kış Mevsimi Final de karşı karşıya gelecek.

1907 Fenerbahçe Espor : Mevsim öncesinde kadrosunda değişikliliğe gitti ve ilk defa bu yıl Kış Mevsimi finaline çıktı. 2018 Yaz Mevsimi’nde şampiyon olan beşli ile yollar ayrıldı. Japone kaptan olarak takıma dahil oldu. Ruin, Kirei, Bolulu ve Hades ekibin devamını oluşturdu. Bu beşlinin finale kadar geleceğini bir çok insan düşünmemiş olsa da finale çıkarken bu kadroyla güzel performans sergilediler. FB takımı herkesin fikirlerini ve görüşlerini değiştirdi. Turkinator’un koç pozisyonuna gelmesiyle 17 – 0 gibi kusursuz bir  performans ile finale adını yazdıran FB  şampiyonluk maçı öncesi rakibini tedirgin ediyor.

Bahçeşehir SuperMassive : Worlds 2018’in ardından takımında ki oyuncularının çoğunu korudu. GBM ve SnowFlower ile yollarını ayıran SUP Frozen ve Wolf’u takıma dahil etti. Kurulan kadronun ligi rahatlıkla domine edeceği düşünülse de rakipleri SUP’un beklediğinden daha hırsılı, tutkulu ve kendilerinden emin bir şekil de finale çıktı. Takım lig aşaması boyunca 1907 Fenerbahçe Espor takımına karşı hiç galibiyet alamadı ve finalde ne olacak biraz da buradan belli olabilir ama SuperMassive basit bir takım değil. Yarı finaldeyse Royal Youth karşısına çıkan Bahçeşehir SuperMassive, KMF’ye ismini 5 maçlık uzun süren ve zorlu bir seriden zafer alıp yazdırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir