Halo Infinite – Bugüne Kadarki En Pahalı Oyun Projesi

Halo Infinite, Bugüne Kadarki En Pahalı Oyun Projesini Elde Edicek. Halo Infinite için geliştirilmesinde yüksek fiyatlardan 500 milyon dolardan fazla para harcandığı belli oldu. Yüksek miktar Tutacak olan Proje.

Oyun severlerin takip ettiği oyun serisi olan Halo’nun yeni sürümü Halo Infinite, Xbox E3 konferansında tanıtılmıştı. 4K çözünürlük ve yenilenen motoruyla dikkatleri üzerine çeken oyun için ortaya yeni bir iddia daha atıldı. İddiaya göre, bugüne kadar piyasaya sürülmüş oyunlar arasında maliyeti en pahalı oyun Halo Infinite olacak. Ortaya çıkan bir rapora göre, oyunun sadece geliştirilmesi için 500 milyon dolardan fazla para harcandığını gösteriyor.

343 Industries tarafından geliştirilen oyunda bu yüksek miktarda ki bir maliyetin ortaya çıkması, oyunu daha da gizemli bir hal almasına neden aldı. Eğer bu iddia doğruysa, oyun sektöründe eli bol şirketlerden olan Rockstar Games ve Activision gibi firmalar 343 Industries’in gerisinde kalmış olacak. Oyun severlerin açısından bakıldığı zaman maliyetine bu kadar büyük miktarlarda para harcanan bir oyunun neler sunacağı da merak konusu oluyor. Oyuncuların beklentisini yükseltmekte olan oyun büyük iddialar oluyor, oyunun piyasaya çıkmasıyla birlikte beklentiler netleştirecek. Gerçekten 343 Industries harcanan bu paranın karşılığını vermiş olabilecek mi ki? Oyunun piyasaya ne zaman çıkacağı henüz belli değil. Şu an için Microsoft ve Xbox için geliştirilen oyun heyecanla beklenmekte. Anlaşılan o ki Microsoft, oyunun bir tahta sahip olması için 343 Industries’e açık çek vermiş durumda beklentilerin karşısında güzel bir oyunun çıkmasına da yol vermiş oluyor

Mustafa tosun

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir